معرفی ورزش های زمستانی در ایران

برف بازی و پرتاب گلوله های برفی یکی از تفریحات دوست­داشتنی و شیرین دوران کودکی ما است. یکی از لذت بخش ترین کار ها پس از بارش برف، پاگذاشتن در برف های سفید دست نخورده و ساختن آدم برفی است که حس خوبی را به ما القا می کند. در ایران، بر خلاف سایر کشورهای دنیا که بهای زیادی به ورزش های زمستانی می دهند، گرایش کمتری به ورزش های زمستانی نشان داده شده است. دیزین و شمشک مهم ترین بخش های سردسیر ایران است که تنها گروهی از بومیان و عده کمی از مردم معمولی به آنجا رفته و به ورزش و بازی های زمستانی می پردازند.

تیوب سواری

تیوب سواری یکی از پرطرفدارترین ورزش های زمستانی است که در ایران بیشتر جنبه تفریحی و سرگرمی دارد تا یک ورزش زمستانی. تیوب سواری یکی تفریح هیجان انگیز است که اکثر افراد آن ­را تجربه کرده اند.

تیوب سواری

اگر قصد تیوب سواری درفصل زمستان را دارید بهتر است به چند نکته مهم دقت کنید. مهم­ترین نکته ای که هنگام تیوب سواری باید به آن دقت شود رعایت ظرفیت استاندارد تیوب و اطمینان از سلامت تیوب است. اطراف و نزدیکی شهر ها، دامنه کوهستان ها و ارتفاعات، محل مناسبی برای انجام این بازی پرطرفدار است

کایت سواری

کایت سواری یا اسنوکایتینگ یکی از ورزش هایی است که در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است. کایت سواری ورزشی است که از ترکیب پرواز و اسکی ساخته شده است. کایت موتوردار دارای یک کابین است که خلبان در آن می نشیند و دیگر نیازی به آویزان شدن نیست. برای کایت سواری مکان مشخصی وجود ندارد و معمولا در ارتفاعات مختلفی از شهر انجام می شود.

معرفی۵ فایده‌ی مهم ورزش در سرما + بررسی ۳ نکته‌ی ایمنی که باید رعایت کنید

اسکی

اسکی یکی از محبوب ترین ترین وزرش های زمستانی است که طرفداران زیادی در دنیا، بخصوص در ایران دارد. حتی اگر هنوز تجربه اسکی در زمستان را نداشته باشید، حداقل نام آن را شنیده اید.

ورزش اسکی

اسکی یک ورزش بسیار هیجان انگیز و پر انرژی است که با هیچ ورزشی در دنیا قابل مقایسه نمی باشد. این ورزش نیاز به آموزش و مهارت دارد و از ورزش های گران قیمت به حساب می آید. اسکی دارای انواع مختلفی می باشد که عبارتند از اسکی آلپاین، اسنوبرد، اسکی روی چمن و اسکی روی ماسه. اسکی سالهاست در ایران به عنوان یک ورزش زمستانی شناخته شده است.

بیل سواری در برف

بیل سواری در برف یا همان شاول ریسینگ، یک ورزش خنده دار و پر انرژی است که محبوبیت زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است. که کمی خطر ناک به نظر می آید. بیل سواری اولین بار توسط مسئولین پیست اسکی استفاده شد که برای پایین آمدن از بیل استفاده می کردند و بعد ها این ورزش مورد توجه همگان قرار گرفت و در حال حاضر به یک ورزش معروف تبدیل شده است.

به این صورت است که افراد روی بخش فلزی بیل می نشینند و پاهای خود را به سمت جلو دراز می کنند و با دست های خود بیل را به جهت های مختلف هدایت می کنند. بیل سواری مسئولین پیست های اسکی، به یک ورزش و تفریح هیجان انگیز در تمام دنیا و به خصوص ایران شده است.

ورزش یخ نوردی

یخ نوردی یکی از ورزش­های پرهیجان است که از زیر شاخه های رشته کوهنوردی می باشد.البته این ورزش نیاز به مهارت دارد و اگر در انجام آن مهارت ندارید بهتر است آن را انجام ندهید. یخ نوردی یک فعالیت گران قیمت به حساب می آید.

ورزش یخ نوردی

از شاخه های مختلف یخ نوردی می توان به عبور از مسیر سنگی، بالا رفتن از یخچال های بلند و آبشار های یخی با استفاده از تجهیزات مخصوص یخ نوردی اشاره کرد. مکان هایی که برای انجام این ورزش مناسب است عارتند از آبشار های بلند و یخ زده، صخره های سنگی و پوشیده از یخ که این شرایط در فصل زمستان به دلیل سرمای شدید در برخی از مناطق کشور فراهم می شود.

معرفی ورزش هاکی روی یخ + بررسی تاریخچه و تجهیزات هاکی

ورزش لژسواری

لژ سواری یکی دیگر از فعالیت های پرطرفدار زمستانی است که به وسیله یک سورتمه انجام می شود. به این صورت است که لژ سوار به پشت روی سورتمه قرار می گیرد و با قطعه های فلزی که در زیر پایشان قرار دارد سورتمه را هدایت می کنند. این سورتمه های یک نفره و دونفره، هیچ ترمزی برای کنترل ندارند. سورتمه سواری مانند سایر ورزش­های زمستانی از جمله اسکلتون و بابسلد در یک محیط مارپیچ انجام می شود.

ورزش اسکی صحرانوردی

اسکی سواری دارای شاخه های مختلفی می باشد. اسکی صحرایی یکی از مهم­ترین شاخه های اسکی است. در این ورزش، ورزشکار روی پستی ها و بلندی های صحرا ها اسکی می کند. چوب اسکی صحرانوردی دارای پهنا و وزن کمتری نسبت به سایر چوب های اسکی است. در نتیجه حتی در مسافت های طولانی فشار زیادی به پای ورزشکار وارد نخواهد شد.

اسکی صحرانوردی

نوردیک

نوردیک یکی از پرطرفدار ترین ورزش های زمستانی است که یک فعالیت دوگاه به حساب می اید. از ترکیب دو ورزش صحرانوردی و پرش با اسکی تشکیل شده است. که ورزشکار مسافتی به طول 15 کیلومتر را با سرعت زیاد به وسیله اسکی طی می کند و در نهایت یک پرش بلند با اسکی انجام می دهد. یکی از پر انرژی ترین ورزش های جهان است که نه تنها ورزشکار، بلکه تمام تماشاچیان را به وجد می آورد.

پرش با اسکی

یکی از ورزش های زمستانی در ایران، پرش با اسکی است که طرفدارن خود را دارد. این فعالیت به این صورت است که ورزشکار از بلندترین نقاط کوه ها با پرش عبور می کند تا به بلندترین و دورترین منطقه از سطح زمین برسد. در این ورزش برای حفظ تعادل ورزشکار از چوب اسکی های پهنی استفاده می شود.

معرفی تفریحات فوق‌العاده‌ زمستانی در کشورهای مختلف

ورزش اسکی روی یخ (اسکیت روی یخ)

اسکی روی یخ که به پاتیناژ هم معروف است یکی دیگر از ورزش­های هیجان انگیز زمستانی است که در سراسر دنیا و حتی ایران طرفداران خود را دارد. محوطه هایی که برای این ورزش در نظر گرفته شده اند با استفاده از یخ­های مصنوعی پوشیده و آماده شده است.

ورزش اسکی روی یخ (اسکیت روی یخ)

اسکیت روی یخ شامل رشته های مختلفی از جمله پاتیناژ نمایشی، هاکی روی یخ، اسکیت سرعتی روی سطح یخ، و در نهایت اسکیت روی رینگ می باشد. اسکیت روی یخ، به واسطه رقص هنرمندانه تیغه های فلزی روی سطح یخ انجام می شود و یک لذت بسیار زیبایی را برای شما بوجود می آورد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با ورزش های زمستانی در ایران آشنا شدید.همچنین از نحوه ی بازی و مشخصات آن ها آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

https://b2n.ir/s41421https://tinyurl.com/2p99c5yv
https://u.to/mBEOHAhttps://cutt.ly/tA2wG1p
https://zi0.ir/JeOwthttp://tny.im/rzX

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا