یک فوتبالیست اسپانیایی بر تخت شاهزادگی در اندونزی

کد خبر : 1867322 |
08 بهمن 1401 ساعت 19:59 |
24.3K بازدید |

3
دیدگاه

مورد عجیب جوردی آمات

جوردی آمات، فوتبالیستی است که سال‌ها در لالیگا بازی کرده، ولی به دلیل انتسابش به خاندان سلطنتی جزیره‌ای در اندونزی از طرف مادر، حالا به عنوان راجه در این کشور حضور دارد.

یک فوتبالیست اسپانیایی بر تخت شاهزادگی در اندونزی

به گزارش “ورزش سه”، تغییر ناگهانی‌ای که در زندگی یک فوتبالیست اسپانیایی به نام جوردی آمات به وجود آمده شگفت‌انگیز است. او که در اسپانیا به دنیا آمده بود، به دلیل ملیت اندونزیایی مادربزرگ مادری‌اش تابعیت این کشور را کسب کرد و از آنجا که پدربزرگ مادری جوردی حاکم جزیره سیاو و راجه بود، او در حال حاضر عنوان شاهزاده این جزیره را در اختیار دارد. آمات که حالا ملیت اندونزیایی دارد، در تیم ملی فوتبال این کشور عضویت دارد.

جوردی آمات در مصاحبه با یک تلویزیون اسپانیایی گفت: “وقتی بچه بودم، مادربزرگم می‌گفت شاهزاده هستم. ولی من فکر می‌کردم دارد برایم داستان می‌گوید. اصلا فکر نمی‌کردم جدی باشد و یک روز زندگی‌ام را زیر و رو کند”.

1796004

این فوتبالیست اسپانیایی-اندونزیایی سابقه بازی در تیم‌های اسپانیول، رایو وایه‌کانو، رئال بتیس در لالیگای اسپانیا و همچنین یوپن در بلژیک و جوهور در مالزی را دارد. در اندونزی هفتاد راجه بر جزایر مختلف این کشور حکمرانی می‌کنند و  او حالا یکی از راجه‌ها است. اندونزی بزرگترین مجمع‌الجزایر دنیاست و با بیش از 17هزار جزیره نزدیک به 250 میلیون نفر جمعیت دارد.

آمات در اسپانیا در همه رده‌های سنی تیم ملی این کشور به جز رده بزرگسالان بازی کرده است. او اما در نهایت تصمیم می‌گیرد ملیت اندونزی را بپذیرد و حالا بازیکن تیم ملی بزرگسالان اندونزی است. او اولین بازی‌اش را در ماه نوامبر با پیراهن اندونزی برگزار کرد. دیداری که با پیروزی 2-1 اندونزی مقابل کامبوج به پایان رسید.

بیانی: یک ربع بعد از تعویض عبدی گیج بودیم
1796005

جوردی آمات در مصاحبه خود می‌گوید لقب راجه و شاهزادگی او تشریفاتی و محلی است و اهمیتی مثل پادشاهی اسپانیا ندارد. او می‌گوید سعی دارد از لقبش برای کمک به مردم جزیره و ایجاد تغییرات اقتصادی استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا