گل‌گهر یک – استقلال 2؛ رستگاری در ماراتن 100 دقیقه‌ای

به گزارش “ورزش سه”، استقلال در یک بازی جنجالی و پرحاشیه، توانست به لطف گل دقیقه 98 کوین یامگا با نتیجه 2 بر یک از سد گل گهر بگذرد و سه امتیاز شیرین را به دست بیاورد.

دو تیم در دقایق اولیه بازی، در حال محک یکدیگر بودند که ارسال تیکدری نژاد از راست در دقیقه 6 را حسینی دور کرد. در ادامه بازی بیشتر در میانه میدان دنبال می شد و اریک بانیاما پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که شوت او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

استقلال در دقیقه 29 روی نخستین فرصت جدی خود به گل رسید. توپی که پشت محوطه جریمه این تیم بود، به یک ضدحمله تبدیل شد و محبی با پاسی در عمق، پیمان بابایی را از سمت راست به حرکت انداخت و ارسال زمینی این بازیکن با عبور از 2 مدافع گل گهر، در دهانه دروازه به محمد محبی رسید و او به راحتی دروازه فروزان را باز کرد.

در دقیقه 32 استقلال می توانست اختلاف را بیشتر کند. فرصتی مشابه با گل محبی، برای این تیم به دست آمد و این بار ارسال یامگا در محوطه جریمه به قایدی رسید ولی شوت بی دقت او با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون زده شد. در ادامه نیز شوت قایدی با فاصله از کنار دروازه به بیرون رفت تا نیمه اول با برتری یک بر صفر استقلال به پایان برسد.

در ابتدای نیمه دوم گل گهر موقعیتی کپی با گل استقلال به دست آورد. ارسال تیکدری نژاد به بانیاما رسید ولی این بازیکن نتوانست قدر این موقعیت را بداند. در دقیقه 49 اشتباه سیدحسین حسینی نزدیک بود منجر به خلق موقعیت خطرناکی برای سیرجانی ها شود که این فرصت از دست رفت.

بالاخره گل گهر لحظاتی بعد توانست بازی را به تساوی بکشاند. پاس رضا شکاری در سمت راست به تیکدری نژاد رسید و این بازیکن با شوتی محکم دروازه استقلال را تهدید کرد. حسینی توانست روی این ضربه اثر بگذارد اما شوت محکم تیکدری نژاد ارتفاع گرفت و با عبور از بالای سر حسینی، وارد دروازه شد تا گل تساوی گل گهر به ثمر برسد.

معرفی اولین صعودکننده به پلی‌‌آف لیگ برتر والیبال

پس از این گل، بازی تا دقایق پایانی هیچ صحنه خاصی نداشت که جنجال ها در وقت های اضافه شروع شد. یک ارسال به درون محوطه جریمه، به صالح حردانی رسید و امین قاسمی نژاد سعی داشت با حرکتی آکروباتیک، این توپ را دور کند ولی با خطا به روی بازیکن استقلال، موجب سرنگونی او شد.

عرب براقی داور مسابقه نیز به نشانه خطای پنالتی در سوت خود دمید که این تصمیم با جنجال و وقفه ای 7 دقیقه ای در بازی همراه بود. در نهایت یامگا پشت این توپ ایستاد و آن را به گل تبدیل کرد تا استقلال در ثانیه های پایانی گل برتری را وارد دروازه میزبان کند.

در همان ثانیه های تلف شده بازی، گل گهر توسط اریک بانیاما فرصت به ثمر رساندن گل تساوی را داشت که حسینی با واکنشی به موقع، این توپ را مهار کرد. روی شروع مجدد همین صحنه، رضا میرزایی در یک ضدحمله سریع، با فروزان تک به تک شد که سنگربان گل گهری ها موفق شد این توپ را مهار کند.

در نهایت این بازی جنجالی با نتیجه 2 بر یک به سود استقلال به پایان رسید تا شاگردان ساپینتو رتبه دوم جدول رده بندی را از آن خود کرده و نخستین شکست قلعه نویی و گل گهر را در این فصل رقم بزنند.
بازی از هفته هفتم بیست و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر 
شنبه: 09/07/1401 ؛ ساعت: 18:30 
ورزشگاه: قاسم سلیمانی سیرجان /  بدون تماشاگر 
گروه داوری: امیر عرب براقی / کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی – مهدی عالیقدر ؛ داور چهارم: احمد محمدی / ناظر: ایرج نظری

اینزاگی: ما مربیان همیشه در معرض خطر هستیم

ترکیب گل‌گهر:
محسن فروزان، آرمین سهرابیان، علیرضا علیزاده، علیرضا آرتا، رضا شکاری (69- امین قاسمی نژاد)، مرتضی تبریزی (46- نوید عاشوری)، مهدی تیکدری، شایان مصلح (64- مهران درخشان مهر)، محمد خدا بنده لو (64- امین پورعلی)، کی‌روش استنلی، اریک بایناما
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی، رافائل سیلوا، عارف غلامی، کوین یامگا، جعفر سلمانی (88- ابوالفضل جلالی)، روزبه چشمی، آرش رضاوند (71- سعید مهری)، مهدی مهدی پور (88- عزیزبک آمانوف)، محمد محبی، پیمان بابایی (71- صالح حردانی) و مهدی قایدی (61- رضا میرزایی)
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

🟨 اخطار: 

رضا شکاری (60)

علیرضا علیزاده (77)

رافائل سیلوا (77)

علی اصغر عاشوری (79)

مهدی مهدی پور (79)

امین قاسمی نژاد (90+2)

سیدحسین حسینی (90+5)

⚽️ شرح گل:

گل‌گهر صفر – استقلال یک: (دقیقه 29: محمد محبی): استقلالی ها با یک توپ گیری از پشت محوطه جریمه خودی، یک ضدحمله تند و تیز را تشکیل دادند. پاس در عرض محبی به بابایی رسید و این بازیکن از سمت راست به حرکت درآمد و با پاسی تند و تیز و عرضی به دهانه دروازه، محبی را صاحب موقعیت کرد که این بازیکن نیز مقابل دروازه، به راحتی گل نخست استقلال را به ثمر رساند.

گل‌گهر یک – استقلال یک: (دقیقه 54: مهدی تیکدری نژاد): حرکت خوب بازیکنان گل گهر و پاس شکاری، در سمت راست به تیکدری نژاد رسید و شوت محکم این بازیکن را حسینی بد دفع کرد و در شرایطی که توپ ارتفاع گرفته بود، وارد دروازه شد.

گل‌گهر یک – استقلال 2: (دقیقه 90+8: کوین یامگا): روی یک ارسال درون محوطه جریمه، امین قاسمی نژاد با ضربه ای قیچی برگردان، روی صالح حردانی مرتکب خطا شد و عرب براقی نیز به نشانه خطای پنالتی در سوت خود دمید. کوین یامگا پشت این توپ ایستاد و آن را برخلاف جهت حرکت فروزان به گل تبدیل کرد.

وقتی پروفسور لیونل مسی را تنبیه کرد!

⏱لحظات حساس:

دقیقه 6: حرکت تیکدری نژاد از راست با ارسال این بازیکن به روی دروازه همراه شد که حسینی این توپ خطرناک را دفع کرد ولی پیش از آن، توپ به بیرون رفته بود.

دقیقه 17: شوت اریک بانیاما از پشت محوطه جریمه با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 32: حرکت خوب یامگا از راست و ارسال زمینی او در محوطه جریمه به مهدی قایدی رسید که شوت این بازیکن به آسمان زده شد.

دقیقه 41: قایدی توانست روی اشتباه بازیکنان گل گهر توپ گیری کند و ضربه اش را از پشت محوطه جریمه زد که توپ او با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 48: در شروع نیمه دوم، گل گهر فرصتی دقیقا مشابه با گل استقلال به دست آورد که ارسال تیکدری از راست را مدافعین دور کردند.

دقیقه 49: ارسال بازیکنان گل گهر از سمت چپ به روی دروازه، با اشتباه سیدحسین حسینی همراه شد که در نهایت و پس از چند رفت و برگشت، یامگا توپ را دور کرد.

دقیقه 82: استقلال روی یک توپ گیری صاحب موقعیت شد که شوت کم جان مهری را فروزان به راحتی مهار کرد.

دقیقه 90+1: ارسال خطرناک حردانی به روی دروازه را مدافع گل گهر راهی کرنر کرد.

دقیقه 90+10: گل گهر می توانست در ثانیه های پایانی به گل تساوی دست پیدا کند که چنین نشد. ضربه قاسمی نژاد با برخورد به مدافع استقلال جلوی پای بانیاما افتاد و شوت این بازیکن را حسینی به زیبایی مهار کرد.

دقیقه 90+10: بلافاصله و پس از فرصت گل گهر، رضا میرزایی با پاس دیدنی جلالی در موقعیت تک به تک با فروزان قرار گرفت و گلر سیرجانی ها توانست شوت میرزایی را مهار کند.

داور فینال جام جهانی در لیگ عربستان سوت می‌زند

🥇 بهترین بازیکن میدان:

محمد محبی برای دومین بازی متوالی موفق شد که گلزنی کند. وینگر بوشهری در نخستین موقعیت جدی که به دست آورد، دروازه حریف را گشود و در ادامه نیز با یک پاس کلیدی، برای تیمش خلق موقعیت کرد. ضمن اینکه او یک عملکرد دفاعی نیز داشت و بالاترین نمره را از میان بازیکنان میدان کسب کرد.

🚨 اتفاق ویژه:

پس از باخت 2 بر یک مقابل استقلال در بازی برگشت فصل قبل، گل گهر و امیر قلعه نویی در 15 بازی متوالی رنگ شکست را به چشم ندیده بودند و در بازی امروز این رکورد شکسته شد تا ژنرال برای هشتمین بار متوالی مغلوب تیم سابقش شود.

🔴حاشیه:

* امین قاسمی نژاد بازیکن فصل گذشته استقلال که اکنون در تیم گل گهر توپ می‌زند، پیش از شروع بازی با عارف غلامی، یامگا و مهدی‌پور عکس یادگاری گرفت.

* ریکاردو ساپینتو پیش از شروع بازی با حضور در زمین، شرایط و کیفیت چمن را بررسی کرد.

* عزیزبک آمانوف هافبک ازبکستانی استقلال که تاکنون فرصت بازی برای استقلال را پیدا نکرده بود امروز برای اولین بار در لیست آبی‌ها قرار دارد و روی نیمکت این تیم می‌نشیند.

* سیاوش یزدانی، علیرضا رضایی، ارسلان مطهری، آرمان رمضانی، امیرعلی صادقی، امید حامدی فر و محمدحسین زواری غایبان استقلال در این دیدار هستند.

* هنگام ورود بازیکنان به زمین، بیژن طاهری سرپرست استقلال برای دقایقی به صورت اختصاصی با محمد حسین مرادمند صحبت کرد.

* امیر قلعه نویی و ریکاردو ساپینتو در ابتدای بازی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.

* خسرو حیدری مربی استقلال هم با قلعه‌نویی خوش و بش کرد. بیژن طاهری سرپرست استقلال هم با قلعه‌نویی عکس یادگاری گرفت.

پاداشی که به مهدی قائدی دادند دور از انتظار بود!

* در دقیقه 12 کی روش استنلی با لگد به روزبه چشمی ضربه زد که همین مساله باعث درگیری بازیکنان دو تیم شد.

* تکل خشن خدابنده لو روی پای مهدی قائدی باعث اعتراض نیمکت نشینان استقلال شد.

* پس از اعلام خطای پنالتی به سود استقلال، نیمکت نشینان گل گهر و بازیکنان این تیم به شدت نسبت به تصمیم داور مسابقه معترض بودند. آنها معتقد بودند که خطای پنالتی، بیرون از محوطه جریمه رخ داده است.

* در شرایطی که گل گهری ها سعی می کردند نظر داور مسابقه را تغییر دهند، بازیکنان و نیمکت نشینان استقلال نیز وارد ماجرا شده تا مانع از تغییر تصمیم داور بازی شوند.

* در ادامه، عرب براقی داور مسابقه یک کارت قرمز به ریکاردو ساپینتو نشان داد و او را از کنار زمین اخراج کرد. این تصمیم داور، با عصبانیت شدید سرمربی پرتغالی مواجه شد و او به سمت الهویی دستیار قلعه نویی رفت.

* درگیری میان نیمکت نشینان دو طرف بالا گرفت و در نهایت ساپینتو را با کمک بیژن طاهری به رختکن انتقال دادند. الهویی نیز با کارت قرمز داور اخراج شد.

* در نهایت و پس از نزدیک به 5 دقیقه وقفه در جریان بازی، عرب براقی در سوت خود دمید و بازی دوباره از سر گرفته شد.

* در شرایطی که بازیکن فرانسوی استقلال پس از این گل روی زمین نشست و دو دست خود را برای شکرگزاری از خداوند به سمت آسمان گرفت.

* امیر قلعه‌نویی که در جریان درگیری بازیکنان و کادر فنی دو تیم وارد این معرکه نشده بود پس از گل برتری استقلال سری به نشانه تأسف تکان داد.

* در نهایت داور در دقیقه 100 سوت خود را به نشانه برتری دو بر یک استقلال به صدا درآورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا