گزارش زنده، فرانسه 2 – لهستان 0

کد خبر : 1857342 |
13 آذر 1401 ساعت 20:00 |
10.2K بازدید |

3
دیدگاه

لوا به دنبال پاسخ گل ژیرو؛

شاگردان دشان به دنبال حفظ برتری در نیمه دوم و لهستان به دنبال جبران گل خورده است.

گزارش زنده، فرانسه 2 - لهستان 0

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی فرانسه جام جهانی 2022 را با پیروزی پُر گل مقابل استرالیا آغاز کرد و پس از آن هم دانمارک را شکست داد، اما در آخرین بازی مرحله گروهی برابر استرالیا که از تیم دوم خود بهره برده بود، با یک گل شکست خورد ولی با این وجود به‌عنوان صدرنشین به دور یک‌هشتم نهایی رسید تا اکنون به مصاف لهستان برود.

تیم ملی لهستان نیز که در شروع جام جهانی به تساوی برابر مکزیک رسید و پس از آن عربستان را با دو گل مغلوب کرد، در دیدار اخیرش مقابل آرژانتین شکست خورد، اما در جایگاه دوم جدول گروه C ایستاد تا به جمع 16 تیم نهایی این رقابت‌ها راه یابد و حریف قهرمان دوره گذشته شود.

همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی فرانسه و لهستان در همین صفحه از “ورزش سه” باشید:

جام جهانی 2022 قطر – مرحله یک‌هشتم نهایی
ورزشگاه: الثمامه(شهر دوحه) – تماشاگر: …
یکشنبه: 1401/09/13 – ساعت 18:30
داور: آنتونی تیلور(انگلیس)/ کمک‌ها: گاری بسیچ و آدام نون(انگلیس)/ داور چهارم: ایستوان کواچس(رومانی)
داور: خسوس والنزوئلا(ونزوئلا)/ کمک‌ها: خورخه اورگو و تولیو مورنو(ونزوئلا)/ داور چهارم: کوین اورتگا(پرو)

تیم ملی فرانسه
هوگو لوریس، رافائل واران، دایو اوپامکانو، ژول کنده، تئو هرناندز، اورلین شوامنی(66- یوسف فوفانا)، آدرین ربیو، عثمان دمبله، کیلیان امباپه، آنتوان گریزمان و اولیویه ژیرو.
سرمربی: دیدیه دشان

روزنامه موندو| به هر حال باید قهرمانی کسب کنی

تیم ملی لهستان
وویژک شزنی، کمیل گلیک، یاکوب کیویور، متیو کش، بارتوش برزینسکی، گرژگورز کریچوویاک(71- کریستیان بیلیک)، پیوتر زیلینسکی، سباستین شیمانسکی(64- آرکاردیوش میلیک)، یاکوب کامینسکی(71- پیوتر ژیلینسکی)، پرزمیسلاو فرانکوفسکی و روبرت لواندوفسکی.
سرمربی: چسواو میشنیویچ

🟨 اخطارها: 

اورلین شوامنی(32) از فرانسه

بارتوش برزینسکی(47) از لهستان

⚽️ شرح گل:

فرانسه یک – لهستان صفر (دقیقه 44: اولیویه ژیرو): پاس رو به جلوی دایو اوپامکانو را امباپه با تیزهوشی و پاس در عمق تماشایی از بین دو مدافع لهستان به اولیویه ژیرو رساند تا این بازیکن در موقعیت تک به تک با شوت زمینی دروازه وویژک شزنی را باز کند و فرانسه را پیش بیاندازد.

⏱لحظات حساس:

دقیقه 2: اولین موقعیت فرانسه روی یک ضربه ایستگاهی با ارسال آنتوان گریزمان به دست آمد که سانتر او بدون دخالت بازیکنان دو تیم به بیرون رفت.
دقیقه 4: سانتر دقیق گریزمان از روی کرنر سمت راست زمین و ضربه سر رافا واران با اختلاف کم از روی دروازه لهستان راهی اوت شد.

دقیقه 6: اشتباه لوریس در پاس به اوپامکانو و تعلل این بازیکن در دفع توپ نزدیک بود کار دست فرانسه بدهد و با فرصت‌طلبی لواندوفسکی تبدیل به یک موقعیت جدی شود که این خطر از روی دروازه خروس‌ها رفع شد.

دقیقه 11: امباپه فرار تند و تیزی از سمت چپ محوطه جریمه لهستان داشت که سانتر پای چپ او با عبور از مقابل دروازه شزنی در جناح مخالف به عثمان دمبله رسید ولی سرتوپ و شوت پای راست این بازیکن پس از اصابت به مدافع لهستان تبدیل به کرنر شد.

دقیقه 13: شوت روی پای تماشایی شوامنی از پشت محوطه جریمه با واکنش مناسب و دفع توپ شزنی همراه بود که در ادامه نیز ارسال کوتاه تئو هرناندز به کرنر فرستاده شد.

ژول کنده: کاش مثل تورام و پاوارد بشوم

دقیقه 17: عثمان دمبله در میانه زمین صاحب توپ شد که پیشروی این بازیکن تا پشت محوطه جریمه لهستان و شوت فنی زمینی او را شزنی به راحتی دراختیار گرفت.

دقیقه 20: نزدیک بود فرانسه روی توپ ارسالی از جناح چپ و اشتباه خط دفاعی لهستان در شلوغی محوطه جریمه به گل برسد که پاس پشت پای نمایشی گریزمان را لوریس دفع کرد.
دقیقه 21: لوا پشت محوطه جریمه فرانسه صاحب توپ شد که حرکت در عرض و شوت پای چپ این بازیکن با اختلاف کم از کنار دروازه لوریس به بیرون رفت.

دقیقه 22: شوت پرقدرت کنده از سمت راست زمین دراختیار شزنی قرار گرفت.

دقیقه 30: اشتباه عجیب پرزمیسلاو فرانکوفسکی در دفع توپی که در حال اوت شدن بود، کاری کرد تا آنتوان گریزمان صاحب فرصت شود و ضد حمله سریع خروس‌ها را آغاز کند، اما پاس در عمق او به عثمان دمبله و پاس در عرض این بازیکن به محوطه 6 قدم را اولیویه ژیرو از مقابل دروازه خالی لهستان به بیرون زد تا بهترین فرصت تیمش را گل نکند.

دقیقه 33: ضربه ایستگاهی لواندوفسکی از پشت محوطه جریمه به دیوار دفاعی بازیکنان لهستان اصابت کرد و دفع شد.

دقیقه 34: متیو کش، مدافع راست لهستان با شوت‌زنی از سمت راست محوطه جریمه فرانسه به دنبال گلزنی بود که ضربه بی‌دقت او با فاصله زیاد از دروازه لوریس به اوت رفت.
دقیقه 35: سرتوپ چشم‌نواز و شوت پای چپ تماشایی امباپه از زاویه بسته را شزنی با واکنش خوبی راهی کرنر کرد.
دقیقه 36: ارسال گریزمان از روی کرنر سمت چپ زمین توسط مدافعان لهستان دفع شد که در ادامه ضربه آکروباتیک اولیویه ژیرو نیز به بیرون رفت.

مودریچ: فوق‌العاده بازی کردیم و بردیم

دقیقه 38: حمله برق‌آسا لهستان از سمت چپ محوطه جریمه فرانسه و پاس کات‌بک بارتوش برزینسکی می‌توانست منجر به گل اول این تیم شود، اما شوت محکم پیوتر زیلینسکی را هوگو لوریس به زیبایی برگشت داد و در ریباند هم شوت این هافبک لهستان پس از برخورد به بدن تئو هرناندز دفع شد و در ادامه هم شوت یاکوب کامینسکی درآستانه ورود به دروازه فرانسه بود که واران به زیبایی توپ را از روی خط برگشت داد تا خروس‌ها با خوش‌شانسی عقب نیفتند.

دقیقه 1+45: فرار تند و تیز کامینسکی به سمت محوطه جریمه فرانسه با دفع مدافعان این تیم همراه شد تا خطری آنها را تهدید نکند.

دقیقه 48: گریزمان شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که شوت روی پای این بازیکن با دفع تماشایی شزنی همراه شد.
دقیقه 53: امباپه در سمت چپ محوطه جریمه لهستان، آدرین ربیو را صاحب توپ کرد که پاس در عرض این بازیکن به مقابل دروازه را برزینسکی دفع کرد.

دقیقه 58: اولیویه ژیرو با یک ضربه آکروباتیک دروازه لهستان را باز کرد، اما قبل از آن داور خطای واران روی هوگو لوریس را گرفته بود.
دقیقه 66: ارسال کوتاه کنده از سمت راست زمین به مقابل تیرک اول و ضربه ژیرو به تور کنار دروازه لهستان اصابت کرد.

🔴حاشیه:

* لواندوفسکی، ستاره لهستان قبل از شروع مسابقه در تونل ورودی به زمین با تمام بازیکنان فرانسه خوش و بش گرمی داشت.

* به نسبت سایر مسابقات جام جهانی استقبال چندان خوبی از این مسابقه به عمل نیامده است.

* ظرفیت ورزشگاه الثمامه در لحظه شروع بازی تکمیل نشد و جاهای خالی در این استادیوم به چشم می‌آید.

مورینیو سپاهانی‌ها را در اتوبوس غافلگیرد کرد

* اولیویه ژیرو با گلزنی در نیمه اول، به رکورد 52 گل زده ملی رسیده و بالاتر از تیری آنری، تبدیل به بهترین گلزن تاریخ تیم فرانسه شد.

* داور در دقیقه 42 از ژول کنده، مدافع راست فرانسه خواست گردنبد خود را باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا