گزارش زنده، استرالیا 1 – دانمارک 0

کد خبر : 1856571 |
09 آذر 1401 ساعت 19:50 |
4K بازدید |


دیدگاه

استرالیا به دنبال خلق شگفتی

رویای دومین صعود به مرحله حذفی با گل لکی برای استرالیا پر رنگ شده.

گزارش زنده،  استرالیا 1 - دانمارک 0

به گزارش “ورزش سه” در نیمه اول دیدار استرالیا و دانمارک اریکسن و رفقا هرچه زدند به در بسته خورد. دانمارک از ابتدا با حضور پر تعداد در یک سوم دفاعی استرالیا و جابجایی مهاجمین پشت خط دفاعی، سعی در طرح‌ریزی حملات داشتند. آنها بازی بلند مستقیم، ارسال از جناحین و ضربه از راه دور را در نیمه اول امتحان کردند ولی استرالیا به خوبی مقاومت کرد و آنها را ناکام گذاشت. در دقایق پایانی هم استرالیا خودش را در زمین دانمارک پیدا کرد و بازی را به کنترل خود درآورد تا با این نتیجه فعلاً اسم استرالیا را با مداد در بین صعودکنندگان یادداشت کنیم.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – گروه D
ورزشگاه: الجنوب (دوحه) – ساعت ۱۸:۳۰ – تماشاگر:
داور: مصطفی غربال (الجزایر)/ کمک‌ها: موکرانه گوراری و عبدلهاک اتچیالی (الجزایر)/ داور چهارم: ماگوته اندیایه (سنگال)/ داور ویدیویی: مائورو ویلیانو (آرژانتین)

تیم ملی استرالیا:

متئو رایان، میلوس دگنک، هری سوتار، کای رولز، عزیز بهیچ، متئو لکی، جکسون ایروین، آرون موی، کریگ گودوین (۴۶ کینائو باکاس)، میچل دوک و ریلی مک‌گری 
سرمربی: گراهام آرنولد

تیم ملی دانمارک:
کاسپر اشمایکل، یواخیم اندرسون، راسموس کریستنستن (۴۶ الکساندر باه)، آندریاس کریستنسن، پی‌یر امیل هویبرگ،  ماتیاس ینسن (۵۹ میکل دامسگارد)، کریستین اریکسن، ژواکیم مهله، یسپر لیندشتروم، مارتین برایثویت (۵۹ کسپر دالبرگ) و اسکوف السن
سرمربی: کسپر هیولماند

🟨 اخطار: 

عزیز بهیچ(۴)

برد عجیب قرمزها با دو گل‌به‌خودی از یک بازیکن!

میلوش دگنک(۵۷)

⚽️ شرح گل:

استرالیا ۱ – دانمارک ۰ دقیقه ۶۰: از دست دادن توپ در نیمه دانمارک به آنها موقعیت ضدحمله داد و مک گری با پاس دقیق در بهترین زمان لکی را در نیمه دانمارک صاحب توپ کرد و او پا به توپ وارد محوطه شد و بعد از دو بار سر توپ زدن و گیج کردن مهله با ضربه دقیق توپ را از بین پاهای او عبور داد و  به گوشه راست دروازه اشمایکل فرستاد.

⏱لحظات حساس:

دقیقه ۱۱: پاس مستقیم بلند از نزدیکیهای میانه میدان از خواکیم اندرسن با یک ضربه سر به ماتیاس ینسن رسید و او با کنترل خوب از جناح راست وارد محوطه شد و با پای راست به زاویه نزدیک دروازه رایان شوت زد ولی دروازه‌بان استرالیا با دو دست توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۱۹: نفوذها و حضور پر تعداد در یک سوم دفاعی استرالیا دقیقه به دقیقه خطر حملات دانمارک را بیشتر میکند. اینبار پاس بلند به جناح چپ محوطه دانمارک رسید و ژواکیم مهله توپ را به کنترل در آورد و وارد محوطه استرالیا شد. پاس زمینی او به محوطه شش قدم استرالیا چیزی نمانده بود تبدیل به گل به خودی شود ولی رایان با دست و پا توپ را از منطقه خطر دور کرد.

دقیقه ۴۲: کار ترکیبی در جناح چپ محوطه استرالیا از طرف بازیکنان دانمارک با یک و دو شروع شد. در ادامه یسپر لیندشتروم با دریبل دو طرفه بلند، یار مقابل را برداشت و وارد محوطه شد اما پاس این بازیکن در اختیار دروازه‌بان استرالیا قرار گرفت و ثمری نداشت.

عزت‌اللهی، فیکس در جام حذفی دانمارک

دقیقه ۴۸: استرالیا با پرس بالا فعلا بازی را در دقایق ابتدایی نیمه دوم در اختیار گرفته. مک گری از جناح چپ محوطه دانمارک نفوذ کرد و پاس کات بک او داخل محوطه و در فضای مناسب به جکسون ایروین رسید ولی ضربه این بازیکن فضای بالای دروازه را شکافت و به بیرون رفت.

🔴حاشیه:

* استرالیا یک و دانمارک سه تغییر نسبت به دیدار قبلی داشته‌اند.

* هشتمین کشور پهناور دنیا سه منطقه زمانی مختلف هم دارد. برای نمونه شهروندان ملبورن ساعت ۲ بامداد آغاز دیدار خواهند شنید.

* جانی اینفانتینو رییس فیفا از جایگاه ویژه ورزشگاه الجنوب، تماشاچی این دیدار است.

* دانمارک برای اولین بار در جام‌جهانی نتوانست در نیمه اول در سه دیدار مرحله گروهی دروازه حریفان را باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا