گزارش زنده،، مراکش ۰ – اسپانیا ۰

کد خبر : 1857760 |
15 آذر 1401 ساعت 20:00 |
9.2K بازدید |

3
دیدگاه

شیرهای اطلس در فکر تاریخ‌سازی

در نیمه اول مطابق انتظار توپ و میدان در اختیار اسپانیا بود اما بازیکنان این تیم در خلق موقعیت جدی روی دروازه مراکش ناکام بودند و مراکش موفق شد دروازه خود را در این نیمه بسته نگه دارد.

گزارش زنده،، مراکش ۰ - اسپانیا ۰

به گزارش “ورزش سه” اسپانیا با صبر و حوصله حاکم مطلق توپ و میدان بود اما مراکش حریفی دست و پا بسته نبود به اندازه اسپانیا موقعیت خطرناک روی دروازه حریف ایجاد کرد. مراکش در نیمه اول به خوبی فضاهای نفوذ را برای اسپانیا بست و اجازه نفوذ را به آنها نداد. آنها که از برنامه حریف و سبک بازی آنها اطلاع کافی داشتند با عملکرد دفاعی منظم اجازه ندادند اسپانیا موقعیت جدی روی دروازه آنها ایجاد کند.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – یک هشتم نهایی
ورزشگاه: اجوکیشن سیتی (دوحه) – ساعت ۱۸:۳۰ – تماشاگر:
داور: فرناندو راپالینی (آرژانتین)/ کمک‌ها:  خوان پابلو بلاتی و دیگو بونفا (آرژانتین)/ داور چهارم: رافائل کلاوس (برزیل)/ داور ویدیویی: مائورو ویجلیانو (آرژانتین)

تیم ملی مراکش:
یاسین بونو، نایف اگرد، رومین سایس، اشرف حکیمی، نصیر مرزاوی، سفیان آمرابات، ازدین اوناهی، سلیم عماله، حکیم زیاش، سوفیان بوفال (۶۶ عبدالصمد ازالزولی) و یوسف النصیری
سرمربی: ولید رگراگی

تیم ملی اسپانیا:
اونای سیمون، یوردی آلبا، مارکوس یورنته، رودری، آیمریک لاپورت، سرخیو بوسکتس، پدری، پابلو گاویرا (۶۳ کارلوس باراگان سولر)، دنی اولمو، مارکو آسنسیو (۶۳ آلوارو موراتا) و فران تورس
سرمربی: لوئیز انریکه

🟨 اخطار: 

⚽️ شرح گل:

⏱لحظات حساس:

دقیقه ۱۱: سوفیان بوفال در نزدیکی محوطه اسپانیا با سر توپ زدن یورنته را از پیش رو برداشت ولی گاوی از پشت سر رسید و او را سرنگون کرد و ضربه ایستگاهی نزدیک به محوطه برای مراکش بدست آمد. اشرف حکیمی پشت توپ قرار گرفت ولی ضربه او با اختلاف کمی از بالای تیر دروازه به بیرون رفت

اولین بازی ناواس در انگلیس با سیوهای درخشان (عکس)

دقیقه ۱۲: یاسین بونو دروازه‌بان مراکش چیزی نمانده بود با اشتباه فردی توپ را تقدیم تورس کند ولی خطر از دروازه مراکش دور شد.

دقیقه ۲۶: شروع مجدد دروازه‌بان مراکش با پرس بازیکنان اسپانیا دچار از دست رفت. توپ به داخل محوطه و گاوی رسید اما ضربه او را بونو با واکنش خوب و با کمک تیر دروازه دفاع کرد. توپ برگشتی هم به فران تورس رسید اما ضربه او از روی خط برگشت داده شد و لحظاتی بعد هم داور اعلام آفساید کرد

دقیقه ۲۷: آلبا با پاس بلند فضای پشت مدافعان مراکش را هدف گرفت و مارکو آسنسیو با زمان بندی دقیق فرار از تله آفساید فرار کرد و پا به توپ وارد محوطه شد اما ضربه پر قدرت او به تور کنار دروازه برخورد و به بیرون رفت.

دقیقه ۳۳: نصیر مزروای پشت محوطه اسپانیا توپ را تورس ربود و بلافاصله با پای چپ ضربه پر قدرت را به سمت دروازه سیمون شلیک کرد اما دروازه‌بان اسپانیا در دوضرب توپ را در آغوش کشید.

دقیقه ۴۳: خطرناک‌ترین موقعیت بازی به وسیله مراکش به وجود آمد. روی یک ضربه ایستگاهی تمرین شده مراکشی‌ها توپ را به راست محوطه اسپانیا فرستادند و حکیمی توپ را روی دروازه ارسال کرد. بوسکتس موفق شد ضربه سر اول را بزند اما توپ او به بوفال رسید. او هم با جا گذاشتن بازیکن مقابل خود با یک ارسال پای چپ مدافع تیمش را در نزدیکی‌های شش قدم پیدا کرد اما ضربه سر نایف آگرد به شکلی خطرناک و با اختلافی کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

مربی سرشناس به توافق اولیه رسید/ تا ۲۰۲۶ با من قرارداد ببندید!

دقیقه ۵۵: اشرف حکیمی در جناح چپ محوطه مراکش، گاوی را سرنگون کرد و داور اعلام ضربه خطا کرد. آسنسیو پشت توپ قرار گرفت و با پاس کوتاه زمینی توپ را به دنی اولمو سپرد. دنی هم ضربه پر قدرت پای راست را به سمت دروازه بونو شلیک کرد اما دروازه‌بان مراکش توپ را با دو دست مشت و دور کرد.

دقیقه ۷۰: اولمو با پاس به داخل محوطه به خوبی موراتای تازه پا به میدان گذاشته را صاحب توپ کرد و او پا به توپ وارد محوطه شد ولی پیش از ضربه او مدافع مراکش آگرد با تکلی بی نقص توپ او را دور کرد.

🔴حاشیه:
* مراکش در صورت صعود به جمع ۸ تیم تبدیل به سومین تیم آفریقایی در تاریخ جام می‌شود که به این مرحله رسیده است. پیش از آنها سنگال (۲۰۰۲) و غنا (۲۰۱۰) توانسته بودند به یک چهارم نهایی صعود کنند.

* مراکش تا اینجا کمتر از دیگر تیمها دروازه‌اش باز شده است(۱ بار). به موازات این، اشرف حکیمی به صورت مشترک آمار میانگین بیشترین تعداد تکل موفق در هر دیدار را داشته است (۴.۳)

* اشرف حکیمی ستاره مراکش متولد شهر مادرید اسپانیا ست.

*  گاوی ستاره بارسلونا با ۱۸ سال و ۱۲۳ روز سن، بعد از پله در جام ۱۹۵۸ جوانترین بازیکن در مرحله حذفی جام‌جهانی در ترکیب اولیه است.

* اشرف حکیمی و حکیم زیاش با حضور در ۷ دیدار برای مراکش در جام‌جهانی با عبور از مصطفی حاجی از این حیث رکورددار شدند.

* سرخیو بوسکتس با ۱۷ بازی در جام‌جهانی حالا با رکورد ایکر کاسیاس و سرخیو راموس در بیشترین تعداد بازی برابری میکند.

ژول کنده: کاش مثل تورام و پاوارد بشوم

* ضربه فران تورس در دقیقه ۲۵ (۲۵ دقیقه و ۵۶ ثانیه) دیرترین اولین ضربه به سمت دروازه برای اسپانیا از جام ۱۹۶۶ بوده است.

* اسپانیا در نیمه اول تنها یک ضربه به سمت چارچوب داشته است. این پایین ترین آمار آنها از سال ۱۹۶۶ به حساب می‌آید

* جانی اینفانتینو در ورزشگاه حضور دارد و بازی را از نزدیک دنبال می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا