کی‌روش- نکونام، انتخابی برای به بن‌بست رسیدن!

کد خبر : 1847223 |
16 مهر 1401 ساعت 19:58 |
14.9K بازدید |

7
دیدگاه

پروژه فدراسیون تحت تاثیر سیاست پرتغالی

پرونده حضور مربی ایرانی در تیم ملی تا حدودی بسته شده است. پرونده‌ای که سیاست خاص کی‌روش در آن دیده می‌شود.

کی‌روش- نکونام، انتخابی برای به بن‌بست رسیدن!

به گزارش “ورزش سه” جانشین پروری؛ سیاست تازه‌ای که به اتفاق اعضای هیئت رئیسه و روسای فدراسیون فوتبال روی آن نظر داشتند و بدون ابا در موردش روی آنتن زنده تلویزیونی صحبت می‌کردند.

اما از همان ابتدا هم معلوم بود کارلوس کی‌روش برای سه ماه به ایران نمی‌آید و اهالی فوتبال او‌ را حداقل تا پایان جام ملت‌های آسیا که در سال ۲۰۲۳ برگزار می‌شود، سرمربی تیم ملی می‌دانستند. با این حال طبیعتا مربی‌ای که وضعیت خوبی در لیگ برتر دارد و تیمش می‌تواند در کورس مدعیان قهرمانی باشد، به جایی نمی‌رود که معلوم نیست نفر اول آن کادر می‌شود یا خیر. این درست همان نکته‌ای است که کارلوس کی‌روش به آن توجه می‌کند.

سرمربی پرتغالی تیم ملی با سیاستی خاص جواب درخواست فدراسیون فوتبال مبنی بر اضافه شدن مربی ایرانی به کادر فنی را داد. او با تاکید ویژه تنها یک نام را به فدراسیون اعلام کرد که آن هم جواد نکونام بود. سیاستی که برای کی‌روش مانند چوب دو سر طلا بود!

از یک طرف سران فدراسیون اگر می‌توانستند نظر مثبت نکونام و باشگاه فولاد را جلب کنند، یکی از بهترین مربیان حال حاضر لیگ برتر که در اول فصل مشتریان پر و پا قرصی داشت، به کادر مربیگری اضافه می‌شد و بار فنی تیم ملی بالاتر می‌رفت. اما از طرف دیگر اگر این اتفاق رخ نمی‌داد، کی‌روش راه را برای بقیه مربیان ایرانی بسته بود و دیگر فردی برای حضور در کادر فنی تیم ملی کاندید نمی‌شد. درست به مانند وضعیتی که الان رخ داده است.

تن‌هاخ: به بازیکن خوب نیاز داریم نه صرفا عدد و رقم!

پنجشنبه هفته قبل جلسه‌ای میان مهدی محمدنبی که ریاست کمیته تیم‌های ملی را بر عهده دارد و کارلوس کی‌روش برگزار شد. جلسه‌ای که مشخص بود از آن نام جدیدی برای مربیگری تیم ملی به عنوان فرد ایرانی خارج نمی‌شود. چرا که سرمربی پرتغالی از قبل اتمام حجت کرده بود یا نکونام و یا هیچکس.

با این وضع باید پرونده حضور مربی ایرانی در کادر فنی تیم ملی را بسته شده بدانیم. ایران در جام جهانی قطر بدون مربی ایرانی حضور پیدا می‌کند و این درست برخلاف سیاستی است که فدراسیون به آن نگاه ویژه‌ داشت؛ پروژه‌ای بنام جانشین پروری که حالا به نظر می‌رسد با شکست مواجه شده و باید دید چه نتیجه‌ای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا