چرخش ناگهانی تاج به سمت سرمربی سرشناس خارجی/ گزینه اول نیمکت تیم ملی ایران!

در هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال اختلاف‌نظرها به‌شدت زیاد است و نمی‌توانند بر سر یک موضوع به توافق برسند. با این حال تاج همچنان به مربی خارجی علاقه دارد. این بار اما محتاط‌تر است. او در انتخاب ویلموتس که تلاش کرد یک مربی نامدار را به فوتبال ایران بیاورد شکست خورد اما از آنجا که وزیر تحت فشار است و انتخاب اخیر او نیز در جام‌جهانی با انتقاد مجلس همراه شده است ریسک نمی‌کند و درحال ارزیابی شرایط است. 

شرایط برای تاج و کی‌روش که زمانی با هم توافق کرده بودند فرق کرده است. حالا تاج علی‌رغم میل باطنی نمی‌خواهد کی‌روش را برگرداند چراکه جایگاه خود را عزیرتر می‌داند. از طرفی تجربه تلخی که با ویلموتس داشت نیز او را ترسانده است. از این رو بهترین گزینه، آشناترین گزینه است. 

این‌طور که شنیدیم تاج می‌خواهد روی برانکو هم سرمایه‌گذاری کند. برانکو در فوتبال ایران مرد موفقی بوده است. او چه در تیم ملی و چه در باشگاه همیشه برای فوتبال ما خوب کار کرد و هرچند انتقادهایی به عملکرد او وارد است اما باز هم می‌تواند گزینه قابل‌اتکایی برای تاج باشد. گزینه‌های خارجی زیاد برای تیم ملی وجود دارد. مربیانی که در جام‌جهانی با تیم‌های حاضر خوب درخشیدند و خیلی از آنها حالا بدون تیم بوده منتظر پیشنهادهای جدید هستند اما برانکو شاید قیمت مناسب‌تری داشته باشد و با فوتبال ایران هم آشنا است. از این رو دم‌دست‌ترین و کم‌حاشیه‌ترین گزینه خواهد بود. 

تاج قطعا با انتقادی که مجلس به قراردادهای این فدراسیون با مربیان خارجی وارد کرده نمی‌تواند پول زیادی خرج مربی کند. پس اگر به مربی ایرانی تن ندهد مجبور است با این آشنای کراوات قرارداد ببندد. شایعات درمورد برانکو هم ما را به سوی این توافق می‌برد. آنجا که خبرنگار عمانی در پیامی به برانکو اتهام کم‌کاری می‌زند و مدعی می‌شود او به خاطر یک پیشنهاد دیگر از خاورمیانه برای اخراج شدن تلاش می‌کند. اگرچه مرد کروات دیروز  گفت: «به حضور در تیم دیگری فکر نمی‌کنم.» اما وقتی قطعات پازل را کنار هم قرار دهید این فرضیه دور از ذهن نیست و می‌تواند آن را به اظهارات اخیر برانکو در مورد قراردادش با تیم ملی عمان ربط داد. او چندی پیش گفته بود قراردادش با عمان به شکلی است که می‌تواند آن را فسخ کند و به تیم دیگری برود. شاید او در آن زمان برای مقصد بعدی زمینه‌سازی می‌کرد. 

دانلود جیران قسمت ۴۱ ( دانلود قسمت چهل و یکم 41 سریال جیران ) ترافیک رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا