هادی عامل: کشتی در آمریکا نبود، برنده بودیم!

کد خبر : 1858837 |
21 آذر 1401 ساعت 19:47 |
12.7K بازدید |

7
دیدگاه

ریسک درستکار در 79 کیلو جواب داد، در 97 کیلو نه

گزارشگر و مفسر کشتی ایران اعتقاد دارد برخی اتفاقات باعث شده تا نتیجه فینال جام جهانی به سود آمریکا رقم بخورد.

هادی عامل: کشتی در آمریکا نبود، برنده بودیم!

به گزارش “ورزش سه”، هادی عامل که در ساعات بامداد دوشنبه کشتی حساس ایران و آمریکا در فینال جام جهانی را گزارش می کرد، معتقد است نباید به پژمان درستکار و فدراسیون کشتی به خاطر شکست برابر آمریکا خرده گرفت. 
این گزارشگر مشهور کشتی ایران که از “ورزش سه” به خاطر پوشش جامع اخبار جام جهانی کشتی تقدیر و تشکر کرد، در گفتگو با خبرنگار ما به تحلیل اتفاقاتی که در فینال جام جهانی رخ داد، پرداخت.

* از جوان های دو وزن اول توقع برد نداشتیم
در 57 کیلو رضا مومنی و در 61 کیلو ابراهیم الهی، کشتی گیران جوان و کمتر میدان دیده ای بودند که توسط کادرفنی برای کسب تجربه به کار گرفته شدند. به هر حال از آن ها توقع برد نداشتیم و پیش بینی می کردیم که در فینال برابر رقبای قدرتمند آمریکایی شکست بخورند. نظر فدراسیون روی جوانگرایی بوده و ما در 6 وزن نسبت به مسابقات جهانی تغییر داشتیم.

* یزدانی باید برنده کشتی می شد
رحمان عموزاد در 65 کیلو تکرار فینال مسابقات جهانی را از حریف سرشناس خود برد و مثل همیشه خوب کار کرد. در 70 کیلوگرم اعتقاد دارم اگر بحث میزبانی آمریکا نبود، دو امتیاز آخر را به یزدانی می دادند و او برنده کشتی می‌شد. در 74 کیلوگرم هم که محمدصادق فیروزپور کشتی خوبی گرفت و توانست یک برد برای ایران به ارمغان بیاورد.

پایان روز اول لیگ وزنه برداری با معرفی برترین‌ها

* ریسک درستکار در 79 کیلو جواب داد
در 79 کیلو همه می دانستیم که کار سختی پیش روی علی سوادکوهی است. او به محمد نخودی ترجیح داده شد، در حالی که نخودی دو سال است که نایب قهرمان جهان شده، اما به خاطر کشتی نزدیکی که سوادکوهی با باروز در جام یاشاردوغو گرفته بود، در ترکیب قرار گرفت. به هر حال درستکار با این کار ریسک کرد و این ریسک هم جواب داد و پیروزی شیرینی به دست آمد.

* قاسمپور خیلی سبک‌تر از اسنایدر بود
در 86 کیلوگرم علیرضا کریمی پایین تر از حد انتظار ظاهر شد، اگرچه حریف او یعنی والنسیا هم از قدرت بدنی بالایی برخوردار بود. در 92 کیلوگرم با اینکه جکسون حریف قدرتمندی بود، اما اگر قاسمپور در این وزن به میدان می‌رفت، مطمئن باشید به پیروزی می رسید. به هر حال فیروزپور هم کشتی گیر جوانی است و در این وزن محک خورد. در 97 کیلوگرم که کامران قاسمپور برای اولین بار روی تشک رفت، اسنایدر به خاطر دو کیلو ارفاق وزن در جام جهانی خیلی از او سنگین تر بود. اگر میدان دیگری بود که سر وزن قانونی برگزار می شد، کشتی اینقدر یکطرفه نمی‌شد و حتی شاید کامران می توانست برنده شود. به هر حال در 97 کیلو کادرفنی به دنبال آزمون و خطا برای پیدا کردن یک گزینه مناسب در المپیک 2024 است.

* معصومی ستاره ایران در آمریکا بود
در 125 کیلوگرم امیررضا معصومی که 18، 19 سال سن دارد، با در دست داشتن طلای نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان آمده که بزرگی کند. او هر روز بدنش بهتر و بهتر می شود و در این مسابقات هم ستاره تیم ایران بود و در هر سه کشتی خودش با اقتدار به برتری رسید. با وجود حضور امیرحسین زارع و امین طاهری در این وزن، دست کادرفنی با اضافه شدن امیررضا معصومی پر شده و شاهد رقابت خوبی خواهیم بود.

رونالدو درباره مسی حرف می‌زند: منتظر جنجال باشید

* جام جهانی در آمریکا نبود، شاید ما قهرمان بودیم
جدا از اینکه داوری در مسابقه دیشب کاملا به سود آمریکایی ها بود و شاید سرنوشت برخی از کشتی ها را عوض کرد، برخی مسائل دیگر هم روی کار بچه های ما تاثیر گذاشت. مثلا اینکه قرار بود کشتی‌گیران دوشنبه به آمریکا سفر کنند، اما ویزاها دیر آمد و یکی، دو روز دیرتر رفتند. یا اینکه به دو مربی تیم ملی ایران ویزا ندادند و برای 10 کشتی گیر فقط دو مربی حاضر بودند. اختلاف ساعتی بین دو کشور ایران و آمریکا حسابی روی بدن کشتی گیران ما تاثیرگذار بود. به هر حال اعتقاد دارم اگر آمریکا میزبان نبود و این مشکلات را نداشتیم، شاید می توانستیم آمریکا را شکست دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا