مورایس: کاری که تا حالا انجام دادیم، کافی نیست

کد خبر : 1870434 |
25 بهمن 1401 ساعت 19:47 |
14.2K بازدید |

29
دیدگاه

عملکرد بازیکنان عالی بود؛

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با گفتن کلمه “براوو” از عملکرد شاگردانش در دربی اصفهان تمجید کرد.

مورایس: کاری که تا حالا انجام دادیم، کافی نیست

به گزارش “ورزش‌سه”، سپاهان در شرایطی مقابل ذوب‌آهن در دربی به برتری رسید که سه امتیاز این مسابقه طلایی‌پوشان را به تنهایی صدرنشین جدول در پایان هفته بیستم کرد. این مربی پرتغالی با همان شیوه همیشگی خود با آرامش در کنفرانس خبری حاضر شد و درباره کسب این سه امتیاز سرنوشت‌ساز و اتفاقات بازی صحبت کرد.

*از هواداران تشکر می‌کنم چون …
صحبت‌های مورایس با تبریک به هواداران سپاهان آغاز شد:« می‌خواهم از هواداران سپاهان بابت حضور در استادیوم تشکر کنم. چون امروز روزی بود که خیلی ساده نبود تا هواداران را برای حضور در استادیوم برانگیخت، چرا که هوا سرد و بارانی بود. یک جورایی هم سه شنبه وسط هفته بود و شرایط مهیا نبود تا هواداران حضور داشته باشند و باز هم از آنها تشکر می‌کنم.»

*امیدوارم هواداران ذوب آهن هم خوشحال بوده باشند
او سپس با اشاره به هواداران ذوب‌آهن ادامه داد:« همچنین خیلی خوشحال بودم از حضور هواداران ذوب‌آهن که آنها را دیدم و امیدوارم آنها هم از یکسان سازی بلیت خوشحال شده باشند.»

*احساسات زیادی درگیر این بازی بود
سرمربی پرتغالی سپاهان در ادامه به نکات فنی و جریان مسابقه پرداخت و افزود:« درباره بازی باید بگویم بازی زیبایی بود و احساسات زیادی درگیر بازی بود. بازی خیلی خوبی انجام شد. یک بازیکن ذوب‌آهن در نیمه اول مصدوم شد که امیدوارم آسیب دیدگی او جدی نباشد و خیلی زود بتواند به فوتبال برگردد.»

رجب‌زاده: آبرو و حیثیت ما در ایران می‌رود

*بازیکنانم در این مسابقه عالی بودند
بخش بعدی صحبت‌های مورایس تمجید از عملکرد شاگردانش بود:« به بازیکنان خودم باید بگویم براوو. زیرا ما نیاز داریم که تیم باشیم تا بتوانیم برنده بازی باشیم. دربی بود و دربی اصلا بازی آسانی نیست که بتوانی به راحتی در آن برنده باشی. ذوب‌آهن هم تیم بسیار خوبی است؛ تیمی جنگنده؛ برد در این مسابقه برای ما بسیار مهم بود. ابتدا ما بازنده بازی بودیم ولی با هوش و زکاوت بازیکنان و جنگندگی بازیکنان توانستیم نتیجه را عوض کنیم. این یک نشانه سلامت برای تیم و گروه ماست و باید به تمام بازیکنانی که در این گروه هستند، تبریک بگویند، چون گروه خوبی هستند.»

*تارتار نظرش را گفت، باید به هم احترام بگذاریم 
سوال بعدی از مورایس درباره صحبت‌های مهدی تارتار بود که داور را متهم به حمایت از سپاهان در نیمه اول مسابقه کرده بود. سرمربی پرتغالی سپاهان در واکنش به این سوال و اینکه آیا از تارتار عصبانی است، گفت:« این عقیده تارتار است و باید به آن احترام بگذاریم. ما انسان هستیم و باید به نظرات هم احترام بگذاریم و گوش کنیم. این لیاقت هر انسانی هست. در واقع لیاقت هر انسانی است که نظرات خودمان را اعلام کنیم و در آخر قضاوت نشویم.»

*من بیشتر روی اتفاقات مثبت تمرکز دارم 
سوال بعدی از مورایس درباره تصمیمات فنی او در دربی اصفهان بود که منجر به برتری تیمش شد. او در واکنش به این سوال گفت:« تمرکز من بیشتر روی مسائل مثبت است. اینکه اتفاقات مثبت رخ بدهد. اینکه گل بیشتری بزنیم، گل کمتری بخوریم، پاس بهتری بتوانیم بدهیم، اگر همه فوق العاده بودند که ما دیگر نمی‌دانستیم نتایج قرار است چطور رقم بخورد! یا بازی‌ها گل داشت یا گل نداشت. به همین دلیل کسی که گل‌ می‌زند، شاید ما خوشحال باشیم از او، ولی اینکه کسی گل نمی‌زند دلیل نمی شود که از او ناراحت باشیم. این چیزها هست و اتفاق می‌افتد. ما باید این‌ها را آنالیز کنیم و مسائل را بهبود ببخشیم. البته این را هم باید بگویم این چیزی که در این بازی اتفاق می‌افتد، ممکن است در بازی بعد شکل اتفاقات کاملا متفاوت باشد. این چیزی است که باید در انتها قبولش کنیم.»

صبر اینتر تمام شد: با لوکاکو تمدید نمی‌کنیم

*عملکرد دروازه بان ذوب‌آهن فوق العاده بود
بخش بعدی صحبت‌های مورایس اشاره به کاشته رامین و عملکرد فرعباسی گلر ذوب‌آهن بود. او در این زمینه اینطور توضیح داد:« می توانم ضربه ایستگاهی رامین را برایتان مثال بزنم که می‌توانست گل بشود. اشاره هم باید بکنم به دروازه بان ذوب آهن که مهارهای خیلی خوبی داشت و روز فوق‌العاده‌ای داشت. همانطور که می‌دانید رامین در بازی‌های قبلی روی ضربات ایستگاهی گل زده و موقعیت‌های زیادی برایمان خلق کرده است. کاری که ما باید بکنیم این است که بر دشواری‌هایی که داریم غلبه کنیم و بتوانیم اتفاقات بهتری را رقم بزنیم.»

*کاری که تا حالا انجام دادیم کافی نیست 
او سپس درباره فاصله کمی که طی آن سپاهان صدر جدول را از آن خود کرد، گفت:« این در مورد تیم است. از روز اول هدفمان این بود که کار بکنیم. هر روز تمرین کنیم تا بهتر و بهتر شوند. باید تشکر کنم از بازیکنانم که سخت تلاش کردند و الان این پاداش عملکرد آنهاست. البته تاحدودی. هر چه جلوتر می‌رویم باید بهتر شویم و از اشتباهاتمان درس بگیریم. کاری که تا الان انجام دادیم، کافی نیست.» 

*بیایید نشان دهیم چطور عشق می‌‍ورزیم
مورایس به عنوان حرف پایانی از هواداران سپاهان دعوت کرد تا دیدار دوستانه برابر زنیت را از نزدیک در ورزشگاه تماشا کنند و در این مورد اینطور صحبت کرد: «من یک صحبت پایانی دارم. ما دو روز آینده با زنیت بازی داریم. دعوت می‌کنم از تمام هواداران سپاهان، چون موقعیت خیلی خوبی است که به استادیوم بیایند و در یک موقعیت متفاوت، کیفیت بازیکنان را ببینند. امیدوارم هوا خوب باشد و اجازه بدهد. این را هم می توانیم به یک فرهنگ و کشور دیگر نشان بدهیم که ما چطور عشق می‌ورزیم.»

کارلوس کی‌روش هفته آینده از ایران می‌رود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا