قوی‌ترین زن دنیای فوتبال – وارث امپراتوری رایولا

کد خبر : 1849051 |
27 مهر 1401 ساعت 20:02 |
534 بازدید |


دیدگاه

یک زن از برزیل وارث امپراتوری فوتبالی‌ای شده که زمانی توسط مشهورترین مدیر برنامه‌های دنیا اداره می‌شد. او حالا قدرتمندترین زن در دنیای فوتبال است.

قوی‌ترین زن دنیای فوتبال - وارث امپراتوری رایولا

به گزارش “ورزش سه”، در طول تاریخ و در گوشه و کنار دنیا امپراتوری‌ها و پادشاهی‌ها بعد از مرگ فرد حاکم همچون میراث به بزرگترین فرزند او می‌رسید. اما بزرگترین و مشهورترین امپراتوری دنیای فوتبال بعد از مرگ مینو رایولا به یک زن واگذار شده است: رافائلا پیمنتای 49ساله از برزیل.

رایولا که در ماه آوریل در پنجاه و پنج سالگی درگذشت به مدت چند دهه برای ساخت برج و باروهای امپراتوری‌اش تلاش کرده بود. او مدیریت برنامه ستاره‌هایی بزرگ را بر عهده داشت که حالا همچون میراث در اختیار رافائلا پیمانتا قرار گرفته‌اند. بعد از اخراج مارینا گرانووسکایا، مدیر فوتبالی سابق چلسی، مشخص نبود که از این پس عنوان پرقدرت‌ترین زن دنیای فوتبال باید به چه کسی اهدا شود. اما حالا شکی باقی نمانده که پیمانتا شایسته این عنوان است.

پیمنتا در مصاحبه‌ای با روزنامه انگلیسی تلگراف گفته بود:” نمی‌دانم پرقدرت‌ترین زن دنیای فوتبال هستم یا نه. وقتی اینطور می‌گویند احساس می‌کنم نسبت به همه زن‌ها باید احساس مسئولیت داشته باشم. نمی‌خواهم در این کار ناموفق باشم تا آینده را برای همه زنانی که قصد دارند وارد دنیای فوتبال بشوند سخت کنم”.

مینو رایولا با عطش سیری‌ناپذیر برای دریافت کمیسیون‌های بیشتر، زبان تند و تیز و مذاکرات طولانی توانسته بود در این کسب و کار برای خود نامی دست و پا کند. ستاره‌های نوظهور دنیای فوتبال می‌دانستند که کار کردن با رایولا درهای زیادی را به رویشان باز خواهد کرد. پیمنتا در همه آن سالها دست راست رایولا بود و هیچکس بهتر از او نمی‌تواند امپراتوری رایولا در غیابش اداره کند.

عکس| طارمی و پورتو رقیب را گلباران کردند/ آقای گلی و زیباترین گل فصل ستاره ایرانی پرپر شد!

پیمنتا اما در شروع کار خود با روزهایی دشوار مواجه بود. کار کردن با ارلینگ هالند که داغ‌ترین ستاره این روزهای فوتبال است. پیمنتا برای همه روشن کرده که اگر کسی بخواهد هالند را از اتحاد و پیراهن آبی آسمانی منچسترسیتی جدا کند اول باید با او تماس بگیرد. در دفتر کار پیمنتا تصویری از پیراهن ارلینگ هالند در سیتی قاب شده است که ستاره نروژی برای او امضا کرده. به این ترتیب هر کس وارد دفتر این ایجنت بشود در نگاه اول می‌فهمد مهم‌ترین موکل او در حال حاضر کیست.

پیمنتا می‌گوید درست در روزهایی که مشغول رتق و فتق انتقال هالند از دورتموند به سیتی بوده با خبر مرگ مینو رایولا مواجه شده است. او در این باره گفت:” صدها تلفن داشتم که می‌خواستند بدانند با مرگ مینو شرکتش چه خواهد شد. با اینکه اصلا آرامش نداشتم ولی باید انتقال ارلینگ را تمام می‌کردم. بعد فهمیدم خبرها قلابی بوده و مینو نمرده. هر چند او به سختی بیمار شده بود و چند روز بعد از دنیا رفت”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا