فولاد 1 پیکان 1، جهانبخش علیه مربی ملی!

کد خبر : 1848010 |
21 مهر 1401 ساعت 20:28 |
20.5K بازدید |

2
دیدگاه

مسابقه نبردن در اهواز

دیدار تیم های فولاد و پیکان با تساوی به پایان رسید تا این 2 تیم همچنان در رسیدن به پیروزی ناکام باشند.

فولاد 1 پیکان 1، جهانبخش علیه مربی ملی!

به گزارش “ورزش سه”، فولاد و پیکان در یکی از دیدارهای هفته نهم به تساوی یک – یک رضایت دادند. بر خلاف تصور، این پیکان بود که بازی را با حملات خود آغاز کرد. آنها در همان دقیقه هفتم موقعیت خوبی را خلق کردند ولی شوت بازیکن این تیم را کریستوفر کنت راهی کرنر کرد. در ادامه نیز شوت شرزود تمیروف از کنار دروازه به بیرون رفت.

مهاجم ازبکی پیکان در ادامه نیز فرصت خوبی را به دست آورد که شوت او را ناصری مهار کرد. در دقیقه 19 باز هم پیکان صاحب فرصت شد. ارسال زمینی محمد جواد آزاده از کنار دروازه به بیرون رفت.

نخستین موقعیت جدی فولاد در دقیقه 30 شکل گرفت. کرنر ارسالی شیری با ضربه سر علیاری همراه شد که توپ او به شکل خطرناکی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت. دقایقی بعد، آیاندا پاتوسی با یک توپ گیری به موقع، صاحب فرصت شد که شوت دیدنی این بازیکن به شکل بسیار خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

مهمترین موقعیت فولاد در وقت های اضافه نیمه اول به دست آمد. ارسال احسان پهلوان با واکنش دیدنی ناصری همراه شد و در شرایطی که توپ در آستانه ورود به دروازه بود، گلر پیکان آن را راهی کرنر کرد و در نهایت بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

قلی‌زاده و حسین‌زاده با هم روی نیمکت

در نیمه دوم بالاخره موقعیت های فولاد به ثمر نشست. پاتوسی با پاسی خوب در محوطه جریمه، ساسان انصاری را صاحب موقعیت کرد که شوت او را ابتدا ناصری برگشت داد و روی ریباند، مجید علیاری دروازه خالی را با فرصت طلبی باز کرد و تیمش را پیش انداخت.

در ادامه بازی بیشتر در میانه میدان و با مالکیت فولاد دنبال می شد که تعویض های طلایی پیکان موفق به گلسازی شدند. در دقیقه 85، تیتو اوکیلو با یک پاس خوب، ابراهیم صالحی تازه به میدان آمده را صاحب توپ کرد و ضربه زمینی او به پایه تیر عمودی دروازه برخورد کرد و برابر جهانبخش قرار گرفت و او نیز دروازه را باز کرد.

در نهایت بازی با تساوی یک – یک به پایان رسید تا 2 تیم برای هفته های متوالی در رسیدن به پیروزی ناکام باشند. با این نتیجه و بدون توجه به دیدارهای فردا، فولاد 12 امتیازی شد و به رتبه ششم جدول صعود کرد. پیکان نیز با 10 امتیاز به جایگاه دهم صعود کرد.
بازی از هفته نهم بیست و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر 
پنج‌شنبه: 21/07/1401 ؛ ساعت: 18:30 
ورزشگاه: فولاد آره‌نا /  بدون تماشاگر 
گروه داوری: بیژن حیدری / کمک ها: آرمان اسعدی – مهدی شفیعی ؛ داور چهارم: رضا مرادی / ناظر: ابوطالب طاهریان

ترکیب فولاد:
کریستوفر کنت، مهدی شیری، عارف آقاسی، موسی کولی‌بالی، سعید آقایی، حمید بوحمدان ، محمد آبشک (88- وریا غفوری)، آیاندا پاتوسی (70- اشکان دژاگه)، ساسان انصاری (77- علیرضا کوشکی)، احسان پهلوان، مجید علیاری (77- علی قربانی)
سرمربی: جواد نکونام

ترکیب پیکان:
محمد ناصری، سامان فلاح، امیر شبانی (65- منصور باقری )، میلاد بدرقه، دانیال جهانبخش، غلامرضا ثابت ایمانی (84- ابراهیم صالحی)، محمدجواد آزاده (75- تیتو اوکیلو)، امیر طاهر (84- محمدحسین فلاح)، مجتبی حقدوست، ساسان حسینی (75- محمدمهدی لطفی)، شرزود تمیروف
سرمربی: مجتبی حسینی

آغاز تلاش‌های پی‌اس‌جی برای تمدید با لئو مسی

🟨 اخطار

ساسان حسینی (71)از پیکان

علی قربانی (82) از فولاد

⚽️ شرح گل:
فولاد یک – پیکان صفر (دقیقه 56: مجید علیاری): بازیکنان فولاد از سمت راست یک موقعیت را تدارک دیدند. یک ارسال به درون محوطه جریمه، نصیب آیاندا پاتوسی شد. او با پاسی نرم و هوایی، ساسان انصاری را در پشت مدافعین صاحب موقعیت کرد. او نیز از زاویه بسته ضربه محکمی را روانه دروازه کرد که ناصری توانست این توپ را دفع کند اما در ادامه مجید علیاری مقابل دروازه خالی به راحتی موفق به گلزنی شد و فولاد را پیش انداخت.

فولاد یک – پیکان یک (دقیقه 85: دانیال جهانبخش): بازیکنان تعویضی حسینی روی گل تساوی تیم کاملا موثر بودند. تیتو اوکیلو درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک پاس در عرض زمینی، ابراهیم صالحی که ثانیه هایی پیش به میدان آمده بود؛ صاحب توپ کرد که شوت زمینی او به تیر دروازه برخورد کرد و مقابل دانیال جهانبخش قرار گرفت و مدافع پیش تاخته پیکان با شوتی محکم، گل تساوی را برای خودروسازان به ثمر رساند.

⏱️لحظات حساس:
دقیقه 7: یک ارسال از سمت چپ به روی دروازه نصیب بازیکنان پیکان شد که ضربه محکم مهاجم این تیم را کریستوفر کنت به زیبایی راهی کرنر کرد.
دقیقه 8: شوت راه دور شرزود تمیروف راهی به درون دروازه پیدا نکرد.

دقیقه 17: شرزود تمیروف با فرار از تله آفساید صاحب موقعیت شد و با شوتی از راه دور، دروازه فولاد را تهدید کرد که کنت ضربه او را مهار کرد.

دقیقه 19: حرکت خوب محمدجواد آزاده از سمت راست و پاس زمینی او به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه و از مقابل مهاجم پیکان به بیرون رفت.

ساوت‌گیت برای انتخاب ترکیب ثابت سردرد گرفته است

دقیقه 29: ارسال کرنر شیری به روی دروازه، با ضربه سر علیاری همراه شد و توپ به شکل بسیار خطرناکی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 36: پاتوسی با سماجت و یک توپ گیری از بازیکنان پیکان، علیاری را صاحب توپ کرد. این بازیکن نیز دوباره به پاتوسی پاس داد و بازیکن آفریقای جنوبی فولاد از پشت و در گوشه محوطه جریمه با ضربه بغل پای دیدنی دروازه پیکان را تهدید کرد که شوت او با فاصله کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 45+2: ارسال خطرناک احسان پهلوان از سمت چپ به روی دروازه، با عبور از بازیکنان در آستانه ورود به دروازه بود که ناصری سنگربان پیکان با پرشی دیدنی و فوق العاده، توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 64: حرکت خوب بازیکنان فولاد و پاس در عمق ساسان انصاری، به مجید علیاری رسید. در شرایطی که مدافع پیکان نیز برای مهاجم فولادی ها ایجاد مزاحمت کرده بود، ضربه علیاری به سمت دروازه زده شد اما از شدت لازم برخوردار نبود و ناصری آن را به راحتی مهار کرد.

📌 اتفاق ویژه:
فولاد باز هم در اهواز نتوانست پیکان را شکست دهد. از لیگ سیزدهم تاکنون، فولادی ها در هشت فصل متوالی (پیکان لیگ پانزدهم در دسته اول حضور داشت) نتوانسته اند پیکان را در خانه شکست دهند. علاوه بر این، فولاد برای چهارمین بازی متوالی با نتیجه تساوی زمین مسابقه را ترک کرد.

🥇 بهترین بازیکن:
ساسان انصاری روز بسیار خوبی را سپری کرد اما با کسب نتیجه همراه نبود. او با نفوذهای خود، خط دفاعی پیکان را آزار داد و زمینه ساز تک گل تیمش بود. کاپیتان فولاد با فرار از تله آفساید، ضربه اش را روانه دروازه کرد و علیاری توانست دروازه خالی حریف را باز کند. او در ادامه با یک پاس در عمق زیبا، باز هم علیاری را صاحب فرصت کرد ولی شوت او را ناصری مهار کرد.

آرتتا: گله‌ای نیست، خودمان موقعیت خراب کردیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا