ساپینتو: حکمی که علیه من صادر شده منصفانه نیست

کد خبر : 1847683 |
19 مهر 1401 ساعت 20:00 |
304 بازدید |


دیدگاه

در بعضی مسابقات مقابل چند حریف جنگیدیم

سرمربی استقلال می گوید اعضای کمیته انضباطی اعلام کرده‌اند که هیچ سند و مدرک خاصی برای کارت قرمزی که من گرفتم، وجود ندارد.

ساپینتو: حکمی که علیه من صادر شده منصفانه نیست

به گزارش “ورزش سه”، پس از توقف برابر فولاد، آبی‌های پایتخت به دنبال کسب یک پیروزی خارج از خانه مقابل ذوب آهن هستند. از این رو، آنها امروز تمرینات خود را در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار کردند تا برای این مسابقه حساس آماده شوند، تمرینی که تحت الشعاع تولد سرمربی پرتغالی بود.

ریکاردو ساپینتو که به عنوان جانشین فرهاد مجیدی وظیفه سختی را برای تکرار قهرمانی استقلال برعهده دارد، روز گذشته 50 ساله شد و امروز با لباسی که به همین منظور برای او تدارک دیده شده بود، حضور یافت. البته روز تولد، برای آقای سرمربی چندان خوشایند نبود و او با محرومیت 2 جلسه ای و جریمه 400 میلیون تومانی روبرو شد.

در حاشیه تمرین امروز، ساپینتو مقابل دوربین باشگاه استقلال قرار گرفت و درباره رأی کمیته انضباطی به صحبت پرداخت که در زیر می خوانیم:

* مدرک خاصی برای کارت قرمز من وجود نداشت
برای توضیح در خصوص اتفاقات پس از بازی با گل‌گهر به کمیته انضباطی رفتم و در آنجا در رابطه با آن بازی صحبت کردم. با اعضای کمیته انضباطی صحبت کردم و همه مسائل را باهم مرور کردیم. صحنه‌های بازی را دوباره دیدیم و اعضای کمیته انضباطی پذیرفتند و به من گفتند هیچ سند و مدرک خاصی برای کارت قرمزی که من گرفتم، وجود ندارد و گفتند مشخص است شما با توجه به اتفاقات بازی، تحریک شدید.

ویدیو| کارت قرمز دادن را باید از این داور یاد گرفت/ نمونه‌ای از تصمیم‌گیری قاطع و بی‌تعارف!

* آنها تصور دیگری از من داشتند
حتی (اعضای کمیته انضباطی) گفتند که می‌توانیم تایید کنیم که در بازی اتفاقی نیافتاد که باعث عصبانیت شما شود. آن‌ها حتی به من گفتند که قبل از ملاقات با شما تصور دیگری از من داشتند. اما حالا که رودررو صحبت می‌کنیم، متوجه شدیم که شما انسانی احساسی، صادق و منطقی هستید.

* کمیته انضباطی به دنبال راهکاری برای تحریک دستیاران است
حتی در خصوص دستیاران سایر تیم‌ها کمیته انضباطی دنبال راهکاری جهت جلوگیری از تحریک و ایجاد مشکل از سوی آنهاست. آن‌ها دوباره به من گفتند مدرکی که ثابت کند من مستحق دریافت کارت قرمز بوده‌ام، وجود ندارد. با این‌حال این را هم گفتند که بهتر است نسبت به عوامل تحریک و مشکل سازی تیم‌های دیگر بیشتر آرام باشم.

* در بعضی مسابقات مقابل چند حریف جنگیدیم
باید این را بگویم که در بعضی مسابقات ما مقابل یک تیم نجنگیدیم بلکه مقابل چند حریف قرار داریم. روز اولی که به استقلال آمدم، گفتم که هدفم موفقیت و کسب قهرمانی است. اما جدا از حریف مستقیم در زمین، به نظر می‌رسد رقبای دیگری هم داریم که روی آن‌ها کنترلی نداریم اما به جنگیدن و مبارزه ادامه می‌دهیم. به دلیل توانایی‌ها، مهارت‌ها و کار سختی که انجام می‌دهیم، و همین طور به خاطر باشگاه و هوادارانمان مبارزه می‌کنیم.

* این حکم منصفانه نیست
حکمی که علیه من صادر شده منصفانه نیست. هیچ سند و مدرکی برای دلیل کارت قرمز من وجود ندارد و تنها دلیل، گزارش داور و آن هم به خاطر حرف نادرست مربی گل‌گهر است. قبل از کارت قرمز من بسیار آرام بودم و هیچ کاری انجام ندادم. حتی در آن جلسه فهمیدم که اعضای کمیته انضباطی هم نمی‌دانند چرا اخراج شدم. نه در فیلم و نه در عکس‌ها هیچ سندی مبنی بر اخراج من وجود ندارد.

حرف‌های آتشین مهم‌ترین ستاره آبی‌ها در دهه شصت

* نیمکت نشینان گل گهر باعث تحریک من شدند
آنچه که بارها در تصاویر مشخص بود و در کمیته انضباطی هم دیدند، نیمکت‌نشینان تیم گل‌گهر از آن سر زمین به این سمت زمین آمدند و مقابل محوطه فنی ما تجمع کردند و به داور و کمک داور اعتراض کردند و باعث تحریک من و نیمکت استقلال شدند.

* وقتی صاحب پنالتی شده‌ام، چرا باید اعتراض کنم؟
چرا من باید اعتراض کنم وقتی در خانه حریف و در دقیقه ۹۰ تیمم صاحب پنالتی شده است؟ در این شرایط من باید لبخند بزنم و خوشحال باشم و دلیلی برای اعتراض و عصبی شدن وجود ندارد.

* باید برای دستیارانی که توانایی فنی ندارند، راهکاری پیدا کرد
امیدوارم در آینده کمیته انضباطی راهکاری برای مقابله با دستیارانی که از نظر فنی توانایی ندارند و اگر به نیمکت مربیگری رسیده‌اند به دلیل توانایی آن‌ها نیست و به دنبال تحریک دیگران هستند، پیدا کند. کمیته انضباطی باید بتواند به این بازی های خارج از زمین و ناسالم پایان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا