راهنمای خرید لایت کیور – این موارد را قبل از خرید لایت کیور در نظر داشته باشید.

کارت خرید اعتباری دندال یار، محصول مشترک دندال و بانک سامان برای خرید اعتباری/اقساطی تجهیزات دندانپزشکی

کیفیت حوزه دندانپزشکی، با بهره مندی از پیشرفت های زیادی که در دنیای تکنولوژی اتفاق افتاده، روز به روز بیشتر می شود ودندانپزشکان و بیماران هردو به طور محسوسی از این بهبود استفاده می کنند. اگر بخواهیم یک نقطه عطف در ارتباط میان تکنولوژی و دندانپزشکی نام ببریم، غفلت از لایت کیورها، بی انصافی است! این لامپ های مفید و کاربردی، به سهولت درمان های ترمیمی کمک بزرگی نموده اند و به خوبی جایگزین لامپ های هالوژنی قبل از خود شده اند که به دلیل فن پر سرو صدای خود و جثه نه چندان جذاب و جمع و جور، خیلی به مذاق دندانپزشکان و کاربران خوش نمی آمدند!

  

light cure

  

اما امروزه، نسل جدید لایت کیورها، با بهره مندی از تکنولوژی LED، براحتی شارژ شده و با ساختار بی سیم خود، امکان تحرک آزادانه کاربر را فراهم نموده است. لایت کیورهایی شیک، کوچک،  بی سر و صدا و خنک!

  

light cure

در هنگام خرید این دستگاه، لازم است به چند فاکتور ضروری توجه نمائید و با در نظر گرفتن آنها، از هزینه ای که برای خرید دستگاه می کنید، راضی باشید.

– قدرت خروجی: میزان نور خارج شده از لایت کیور، با واحد مگا وات بر سانتی متر مربع اندازه گیری می شود. اکثر LEDها، با داشتن قدرت خروجی بیش از 1000mw/cm2،از عهده کلیه فرآیندهای مورد نظر کاربر، بر می آیند. در واقع هرچه قدرت خروجی بالاتر باشد، روند درمان سریع تر اتفاق خواهد افتاد و به طور بالقوه توانایی دستگاه برای ترمیم های عمیق تر، ارتقاء می یابد.

خداحافظی با مسواک با استفاده از میکرو ربات ها

– طول موج خروجی: سیستم های جدیدی که به LED مجهز هستند، دارای طول موج های کوتاهتری نسبت به اجداد هالوژنی خود بوده و می توانند به طیف وسیع تری از طول موج های مختلف پاسخ دهند.  مهم ترین نکته ای که باید در نظر گرفت، اطمینان از سازگاری و تناسب طول موج منتشر شده از دستگاه با متریالی است که از آن استفاده می کنید.

– حالت های مختلف دستگاه: بعضی از لایت کیورها، دارای مودهای مختلف تابش برای شرایط مختلف هستند. این مورد، به نحوه عملکرد ترمیمی شما بستگی دارد. لایت کیورهایی که به مودهای متنوع تری مجهز هستند، به شما کمک می کنند تغییرات حین درمان را بهتر کنترل کنید. به طور مثال، حالت low، در کاهش انقباضات و التیام بافت در کیس هایی که ترمیم های عمیق تری لازم دارند، مؤثرتر است. یا حالتی به نام ramp mode که نور خروجی را آهسته آهسته از کم به زیاد تغییر می دهد، به تنظیم بهتر فرآیند ترمیم در تایم های مختلف کمک می کند.

– زاویه تیپ: از این قابلیت غافل نشوید. اگر حوزه درمانی شما بیشتر به قشر جوان و بزرگسالان اختصاص دارد، این ویژگی، با رساندن نور به سطوح اکلوزال مولار عقبی و حداکثر سازی کیور، درمان موفق تر و نتیجه بخش تری را به ارمغان می آورد.

– تیپ های موجود: لایت کیورهایی که دارای تیپ های قابل تعویض هستند، گزینه های درمان متنوع تری را روی میز شما می گذارند! بهتر است جهت درمان ونیرها و بهتر تمیز شدن سمان های رزینی، از تیپ های کوچکتر بی بهره نباشید.

ساخت دستگاهی برای از بین بردن ویروس ها توسط محققان لیتوانیایی

– ساختار: استایل و شکل ظاهری لایت کیور را متناسب با اندازه دست خود انتخاب کنید تا هنگام استفاده، دچار خستگی و ناراحتی نشوید. به محل قرارگیری دکمه های روی دستگاه نیز توجه داشته باشید. امکان آزاد بودن انگشت شست در هنگام استفاده از دستگاه می تواند آزدی عمل بیشتری به شما دهد.

– عمر باتری: بهتر است هنگام بررسی طول عمر باتری، نیم نگاهی به برنامه کاری خود اندازید. عمر باتری لایت کیور شما باید به اندازه ای باشد که تا آخرین لحظات عملیات کاری روزانه را ساپورت نماید و در حین کار، نیازی به شارژمجدد دستگاه نباشد.

  

light cure

برگردان از گروه دندانپزشکان دندال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا