تغییر وضعیت ناگهانی یک بازیکن به ضرر پرسپولیس/ گزینه سرخ‌ها دور از دسترس!

ژیل ویسنته در هفته هفدهم لیگ پرتغال میهمان کاسا پیا بود و میزبان قدرتمند خود را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد. آن هم در روزی که علی علیپور برای دومین بازی متوالی در ترکیب اصلی حضور داشت و یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود. نیمه اول این دیدار بدون گل خاتمه یافت اما ثانیه‌هایی پس از شروع نیمه دوم کاسا پیا موفق به گلزنی شد که ژیل ویسنته خیلی زود آن را با دو گل پاسخ داد و مهاجم ایرانی این تیم هم توانست تأثیرگذار ظاهر شود.

گل دوم ژیل ویسنته در شرایطی در دقیقه ۵۴ به ثمر رسید که توپ ارسالی از کرنر سمت چپ زمین را علی علیپور با ضربه پشت سر به مقابل دروازه کاسا پیا فرستاد تا ویتور کاروالیا با ضربه سر شیرجه‌ای دروازه را باز کند و تیمش را پیش بیندازد. در ادامه نیز یاران علیپور موفق شدند یک گل دیگر بزنند و در نهایت به پیروزی سه بر یک خارج از خانه مقابل کاسا پیا دست پیدا کنند. ژیل ویسنته حالا با ۱۸ امتیاز در جایگاه چهاردهم جدول لیگ برتر پرتغال قرار گرفته و از منطقه سقوط جدا شده است.

علی علیپور در حالی در آخرین مسابقه دور رفت مقابل کاسا پیا موفق شد نخستین پاس گل فصل خود را در لیگ برتر پرتغال بدهد که پیش از این دو گل در این رقابت‌ها به ثمر رسانده بود. او در روش جدید بازی ژیل ویسنته و با تفکرات دانیل سوسا، به عنوان بال کناری در سمت چپ خط میانی و حمله ژیل ویسنته به میدان می‌رود. او با تصمیم سوسا پست اصلی خود در نوک خط حمله را با گوش چپ تعویض کرده و به دلیل حضور فران ناوارو مجبور است در این منطقه از زمین به میدان برود. ناوارو مهاجم اسپانیایی ژیل ویسنته است که با گلزنی مقابل کاسا پیا توانست در جدول گلزنان لیگ پرتغال به مهدی طارمی برسد و به صورت مشترک با این مهاجم ایرانی در رده دوم قرار بگیرد.

پاتر: من نشنیدم کسی کوکوریا را هو کند!

علیپور این فصل ۱۲ بازی برای ژیل ویسنته انجام داده، ۳۴۸ دقیقه در زمین حضور داشته و ۲ گل مهم هم به ثمر رسانده. اولی هفته نخست رقابت‌ها مقابل پاسوس د فریرا که با برتری یک بر صفر ژیل ویسنته همراه شد و دومی هم همین هفته قبل و در روز برتری ۲ بر یک برابر ویتوریا گیمارش. علیپور بازی قبل و وقتی ژیل ویسنته یک بر صفر از گیمارش عقب بود، گل تساوی را زد و سپس این تیم توانست گل دوم و برتری را وارد دروازه رقیب کند. علیپور روی ۶ امتیاز این فصل ژیل ویسنته تأثیر مستقیم داشته و همین مسأله باعث شده تا سرمربی این تیم نتواند از حضورش در ترکیب اصلی صرف‌نظر کند.

علی علیپور دو فصل برای ماریتیمو به میدان رفت و در ۶۰ بازی و ۲۹۳۱ دقیقه حضور در لیگ پرتغال توانست ۹ بار دروازه رقبا را باز کند. او این فصل هم به طور میانگین هر ۱۷۴ دقیقه یک گل زده و آماری مؤثر از خود برجا گذاشته. با توجه به درخشش فعلی علیپور در لیگ پرتغال، بعید است او به پیشنهادهای ایرانی خود، بخصوص از پرسپولیس پاسخ مثبت بدهد. او حالا یکی از بازیکنان مهم ژیل ویسنته محسوب می‌شود و نه تنها دانیل سوسا بلکه هیچ مربی دیگری هم چنین بازیکنی را از دست نخواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا