اقدام مشکوک باشگاه پورتو در خصوص طارمی/ پایان حضور ستاره ایرانی در لیگ پرتغال؟

چلسی و آرسنال تیم‌هایی بودند که شایعه جذب طارمی توسط آنها مطرح شد، اما اولی ژوائو فیلیکس را از اتلتیکومادرید شکار کرد و دومی هم تروسارد را از برایتون به خدمت گرفت. باشگاه‌های دیگر هم وقتی رقم درخواستی پورتو را شنیدند، برای انتقال طارمی پا پیش نگذاشتند و اقدامی قابل توجه انجام ندادند. به همین دلیل ماجرای جدایی طارمی از پورتو به تابستان سال آینده کشیده شد.

اما پورتو برای جدایی احتمالی مهدی طارمی در تابستان بعدی، برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده که یکی از آنها جذب مهاجمی جدید است. رسانه‌های پرتغالی خبر دادند فران ناوارو مهاجم ۲۴ساله و اسپانیایی تیم ژیل ویسنته پرتغال با باشگاه پورتو به توافق رسیده است. نشریه «رکورد» در این ارتباط اعلام کرد که ناوارو تا پایان فصل در ژیل ویسنته می‌ماند و در تابستان به ترکیب پورتو اضافه خواهد شد. در ژیل ویسنته علی علیپور مهاجم ایرانی هم حضور دارد و او همراه با ناوارو زوج هماهنگی تشکیل داده است.

توافق پورتو با ژیل ویسنته برای جذب مهاجم اسپانیایی که این هفته هم در لیگ پرتغال موفق به گلزنی شد، حدود ۸ میلیون یورو برآورد می‌شود. ناوارو با ۱۲ گل در کنار «راموس» از بنفیکا در صدر جدول گلزنان پرتغال قرار دارد و به‌نظر می‌رسد پورتو با خرید این بازیکن گلزن و توانمند، یکی از مهاجمان خود را در تابستان به تیمی جدید منتقل کند که نام او احتمالاً مهدی طارمی خواهد بود.

در حال حاضر مهدی طارمی، «اوانیلسون»، «تونی مارتینز» و «دنی لودر» مهاجمان خارجی پورتو هستند و احتمال دارد یکی از این نفرات در پایان فصل «اژدها» را ترک کند. قرارداد طارمی با باشگاه پورتو در تابستان فصل آینده به پایان می‌رسد. شایعات زیادی پیرامون این مهاجم که با ۱۰ گل تا اینجای فصل یکی از مدعیان آقای گلی لیگ پرتغال محسوب می‌شود، برای انتقال به یک باشگاه دیگر طی ماه‌های اخیر شکل گرفت، اما پورتو درنهایت خواهان حفظ ستاره ایرانی خود شد.

همدانی: آقای آجورلو صحبت کند تا اذهان روشن شود

نزدیک شدن به زمان پایان قرارداد طارمی از یک سو و مطرح شدن نام او برای انتقال به باشگاه‌های بزرگتر از سوی دیگر شاید یکی از دلایلی باشد که باعث شده تا پورتو خط حمله خود را با جذب یک مهاجم گلزن دیگر تقویت کند تا درصورت انتقال احتمالی طارمی دچار خلأ نشود. مهاجم ۳۰ساله ایرانی در ۱۶۱ بازی خود در لیگ پرتغال موفق به ثبت یک رکورد ویژه شده است. او در تمام رقابت‌هایی که در پرتغال انجام داده ۱۴۰ گل به ثمر رسانده و از این حیث یک مهاجم توانمند محسوب می‌شود.

طارمی علاقه خود را به بازی در لیگ برتر انگلیس هرگز پنهان نکرده است و با توجه به فعالیت دوستان و مدیر برنامه او برای پیدا کردن یک تیم مناسب در لیگ جزیره، بعید نیست با ادامه این روند گلزنی در پورتو در فصل آینده، او را با پیراهن تیم دیگری ببینیم. اتفاقی که پورتو پیش‌بینی‌اش را کرده و به همین دلیل سراغ یکی از بهترین مهاجمان شاغل در لیگ پرتغال رفته است. بنابراین از حالا می‌توانیم احتمال جدایی طارمی از پورتو را در پایان فصل، بالا بدانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا