آبراموویچ در ترکیه: چلسی جدید از استانبول می‌آید؟

کد خبر : 1860388 |
29 آذر 1401 ساعت 19:59 |
1.6K بازدید |


دیدگاه

رومن آبراموویچ، مالک سابق چلسی، که مجبور به واگذاری این باشگاه شد قصد دارد در شهر استانبول ساکن شده و یکی از باشگاه‌های فوتبال ترکیه را خریداری کند.

آبراموویچ در ترکیه: چلسی جدید از استانبول می‌آید؟

به گزارش “ورزش سه”، برخی رسانه‌ها می‌گویند رومن آبراموویچ قصد بازگشت به دنیای فوتبال را دارد. او مدتی است در شهر استانبول ترکیه حضور دارد و گفته می‌شود مالک سابق چلسی تصمیم گرفته در این شهر ساکن شده و یکی از باشگاه‌های فوتبال ترکیه را خریداری کند.

آبراموویچ در اوایل سال جاری میلادی مجبور شد باشگاهش، چلسی، را به فروش برساند. در ماه مارس دولت بریتانیا او را به داشتن ارتباط با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، متهم کرده و اعلام کرد آبراموویچ را تحریم کرده است. این اقدام دولت بریتانیا چلسی را با مشکلات زیادی مواجه کرد ولی در پایان فصل 22-2021 تاد بولی آمریکایی این باشگاه را خریداری کرد تا مالک جدید چلسی بشود.

تاد بولی مالک جدید چلسی که باشگاه آبراموویچ را خریداری کرد

این اتفاق پایان 19 سال مالکیت آبراموویچ بر باشگاه چلسی بود که موفق‌ترین دوران تاریخ باشگاه را رقم زده است. چلسی در این سالها پنج بار فاتح لیگ برتر، پنج بار فاتح جام حذفی شد و دو بار قهرمانی در چمپیونزلیگ را جشن گرفت.

بعد از تحریم‌های بریتانیا علیه اولیگارش‌های روس اتحادیه اروپا هم به این تحریم‌ها پیوست و در نتیجه آبراموویچ نمی‌تواند در خاک اتحادیه اروپا سرمایه‌گذاری کند. اما ترکیه با تحریم‌ها علیه روسیه هم‌نوا نیست و مقامات این کشور آبراموویچ را قانع کرده‌اند که ترکیه را به عنوان محل اقامت و سرمایه‌گذاری‌اش انتخاب کند.

نیمکت‌‌نشینی قدوس: از انگلیس تا انگلیس!
ستایش هواداران چلسی از آبراموویچ: امپراتوری رومن

آبراموویچ چهار قایق تفریحی خود که ارزش آنها به 1.2 میلیارد دلار بالغ می‌شود را به استانبول منتقل کرده و در ماه‌های اخیر بیشتر اوقات در این شهر اقامت داشته است. گفته می‌شود آبراموویچ به زودی در منطقه ببک خانه‌ای خواهد خرید و سپس برای خرید یک باشگاه فوتبال در ترکیه اقدام خواهد کرد.

این گزارش‌ها در ترکیه بازتاب‌های زیادی داشته و اهالی این کشور می‌گویند اگر آبراموویچ یکی از غولهای فوتبال این کشور مثل گالاتاسارای، بشیکتاش و فنرباغچه را خریداری کند می‌تواند آن را مثل چلسی به یکی از قدرتهای اصلی فوتبال اروپا تبدیل کند. دورنمای چنین شرایطی برای ترکیه‌ای‌ها بسیار شیرین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا